Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?

Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?

Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego lustra do łazienki nie jest wcale prostym zadaniem. Przytłaczający wybór różnorodnych modeli nie ułatwia podjęcia decyzji. Dodatkowo dla wielu osób istotne jest również dopasowanie lustra do reszty wyposażenia łazienkowego lub sprawienie, aby łazienka wydawała się o wiele większa. Poniżej w dużym uproszczeniu omawiamy najbardziej istotne aspekty dotyczące udanych i satysfakcjonujących zakupów, w których miło będzie się przejrzeć.

Kształty i rozmiary — idealne lustra do łazienki

Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że najlepiej będzie, kiedy nie będzie ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest dość płynna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Przyjmuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeżeli jest okrągłe. Ze względu na praktyczne zastosowanie, z reguły wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty lustra łazienkowego powinny być dobrane do stylu wnętrza oraz osobistych upodobań.

Okrągłe i prostokątne modele luster łazienkowych

Okrągłe lustra w łazience były kiedyś czymś obowiązkowym. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, jednak nadal okrągły kształt ma swoich zwolenników. Zwłaszcza w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to dobrym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im wnętrze posiada wiele prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie taki też kształt lustra.

Oświetlone lustro łazienkowe — dlaczego warto je wybrać? 

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia lustra. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to coś więcej, niż tylko gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć klimatyczny nastrój wokół umywalki. Jednak jego największą zaletą jest uwidocznienie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie porannego makijażu oraz golenie zarostu są dużo prostszym i przyjemniejszym zadaniem.

Lustro do łazienki z ramą czy bez ramy?

To pytanie brzmi trochę staroświecko, ale jest bardzo zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest dość powszechny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje cieszą się dużą popularnością, finalnie na pewno dobrze jest przemyśleć tę kwestię. Jeżeli łazienka ma klasyczny design, rama może być ciekawym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wystroju lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Jak wybrać lustro do swojej nowej łazienki? 

Czy dobrym rozwiązaniem jest, żeby całość wnętrza łącznie z lustrem i innymi elementami wyposażenia łazienki stanowiły jedną spójną kompozycję, wyjętą niczym z katalogu? Z pewnością znajdą się zwolennicy takiej koncepcji, szczególnie jeżeli zależy im na szybkim i poprawnym wykończeniu wnętrza. Jeśli jednak rządzi nami dusza artystyczna lub gust nieidący zgodnie z obowiązującym nurtem, pomysłowość na urządzenie łazienki zdaje się nie mieć końca. Niech każdy wybierze swoją drogę.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Konrad Michalski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Konrad Michalski
Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Rafał Andrzejewski

Ja już montuje drugie, bo pierwsze zbiła moja żona, \'\'przez przypadek\'\'.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Butelki filtrujące - czysta woda, gdziekolwiek jesteś
Komentarze: 0
Ocena: brak
Tricki na udekorowanie pustych ścian w swoim pokoju.
Komentarze: 1
Ocena: brak
Wbrew pozorom dobranie odpowiedniego lustra do łazienki nie jest wcale prostym zadaniem. Przytłaczający wybór różnorodnych modeli nie ułatwia podjęcia decyzji. Dodatkowo dla wielu osób istotne jest również dopasowanie lustra do reszty wyposażenia łazienkowego lub sprawienie, aby łazienka wydawała się o wiele większa. Poniżej w dużym uproszczeniu omawiamy najbardziej istotne aspekty dotyczące udanych i satysfakcjonujących zakupów, w których miło będzie się przejrzeć.Kształty i rozmiary — idealne lustra do łazienkiJeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wymiary lustra. Krążyło przekonanie, że najlepiej będzie, kiedy nie będzie ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest dość płynna oraz niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego nastawienia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Prz...