Dlaczego stosowanie kosmetyków naturalnych jest tak korzystne?

Dlaczego stosowanie kosmetyków naturalnych jest tak korzystne?

Pojawiające się nowości wśród kosmetyków, to naturalny proces, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Niektóre produkty bardzo szybko zdobywają rozgłos i równie szybko go tracą. Kosmetyki naturalne są nadal chętnie wybierane przez kupujących. 

W swoim składzie zawierają przede wszystkim naturalne składniki, które przyciągają zainteresowanych. Jakie są inne powody, dla których poleca się zwracać uwagę na skład kosmetyków i wybierać te, które posiadają najbardziej naturalną formułę?

Mniejsza zawartość chemii w kosmetykach, to duży plus dla naszej skóry

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla skóry. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się cery, a także wysypki oraz zaczerwienienia.

Naturalne kosmetyki nie mają w składzie tego typu substancji. Z tej przyczyny mając możliwość zadecydowania o tym co stosujemy na naszą cerę i przy tym decydując się na kosmetyki naturalne, jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale także na nasze zdrowie.

Produkty naturalne wspomagają procesy zachodzące w skórze

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego cechują się skutecznym działaniem i wspomagają naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki skutecznie wiążą wodę w komórkach i zapobiegają jej parowaniu, w przeciwieństwie do pospolitych składników, które jedynie tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Dodatkowo kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Rezultaty używania może i potrzebują więcej czasu, jednakże są trwałe i powinno się na nie poczekać.

Kosmetyki naturalne nie szkodzą środowisku

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Surowce wykorzystywane na opakowania produktów z reguły pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne uzyskiwane są z ekologicznych upraw przyjaznych dla środowiska. Przy produkcji kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Wybieraj kosmetyki niestosowane na zwierzętach - cruelty free

Główną zaletą produktów naturalnych jest fakt, że nie są one testowane na zwierzętach. Do korzyści można zaliczyć też to, że przy ich produkcji nie cierpią żywe istoty. Takie kosmetyki nie zawierają w składzie materiałów pochodzących od martwych zwierząt. Dobór prawidłowych kosmetyków naturalnych powoduje ograniczenie cierpienia zwierząt, a przy okazji jest wysoce moralny i dobrze działa na naszą skórę. 

Producenci umieszczają na opakowaniach produktów charakterystyczne znaki firmowe, takie jak: Ecocert, VeganSociety lub CrueltyFree. Te loga oznaczają, że kosmetyki są przyjazne dla zwierząt.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Gertruda Król
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Gertruda Król
Komentarze
Alberta Dudek

Uwielbiam naturalne kosmetyki, chociaż czasami używam tych syntetycznych i też są spoko.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Moda i uroda
Zrób to sama, czyli hybryda w domowych warunkach
Komentarze: 0
Ocena: brak
Makijaż, a typ urody — dobór kolorów
Komentarze: 0
Ocena: brak
Pojawiające się nowości wśród kosmetyków, to naturalny proces, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Niektóre produkty bardzo szybko zdobywają rozgłos i równie szybko go tracą. Kosmetyki naturalne są nadal chętnie wybierane przez kupujących. W swoim składzie zawierają przede wszystkim naturalne składniki, które przyciągają zainteresowanych. Jakie są inne powody, dla których poleca się zwracać uwagę na skład kosmetyków i wybierać te, które posiadają najbardziej naturalną formułę?Mniejsza zawartość chemii w kosmetykach, to duży plus dla naszej skóryNajistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich wytwarzania składników nieszkodliwych dla skóry. Typowe kosmetyki zawierają sztuczne składniki, w szczególności szkodliwe dla naszej cery parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i lub oleje mineralne. Składniki te burzą naturalną barierę lipidową cery, powodują przesuszanie się cery, a takż...