Zrób album na zdjęcia w indywidualny sposób!

Zrób album na zdjęcia w indywidualny sposób!

Zastanawiasz się nad własnym albumem do zdjęć? Świetnie trafiłeś! W dzisiejszym wydaniu pokazujemy, jak zrobić samodzielnie album na zdjęcia i czerpać z tego satysfakcję! Zanim jednak rozpoczniesz swoją pracę, zapoznaj się z ważnymi wskazówkami, które ułatwią Ci jego tworzenie, a także zapoznaj się z listą najpotrzebniejszych rzeczy, które będą niezbędne. Jak już wszystko będziesz miał w zasięgu ręki, to działaj!

Jak zacząć tworzyć album na zdjęcia?

Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Jaki materiał będzie najlepszy pod bazę do albumu?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna w szczególności, jeśli planujesz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier albo tekturę. Jeśli chcesz zrobić album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

W jaki sposób możesz spiąć album w całość?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, o ile taką posiadasz lub udać się do najbliższego punktu ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli udasz się do sklepu w typie pasmanterii i kupisz satynowe albo bawełniane wstążeczki. W internecie kupisz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Co będzie Ci potrzebne przy wykonywaniu albumu na zdjęcia?

Do stworzenia własnoręcznego albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak stworzyć odpowiednią bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach wykonane były w tych samych miejscach. To samo wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, aby przed przyklejeniem papieru zrobić w nim otwory. Strony albumu możesz pozostawić gładkie np. czarne, które będą prezentować się jak w starych albumach, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony i okładki kółkami.

Praktyczne porady do samodzielnego tworzenia albumu na zdjęcia!

Stawiając na stworzenie albumu do zdjęć własnoręcznie, powinieneś poznać praktyczne porady, które przybliżą Ci zrobienie niezwykle efektywnego produktu! Uważaj na rozmieszczanie ozdób na kartkach! Powinny być mniej więcej równo ułożone, aby nie tworzyć różnej grubości kartek. Postaraj się nie przytłaczać zdjęć dekoracjami. Najlepiej, jeżeli dadzą wytchnienie zdjęciom, które zamierzasz przykleić. Będzie to z pewnością lepsze rozwiązanie!

Informacje
Dodany przez użytkownika: Matylda Krawczyk
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Matylda Krawczyk
Zrób album na zdjęcia w indywidualny sposób!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Kultura i sztuka
Jak poradzić sobie z zapamiętaniem lektury szkolnej?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Film dokumentalny - jak go zrealizowac krok po kroku?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zastanawiasz się nad własnym albumem do zdjęć? Świetnie trafiłeś! W dzisiejszym wydaniu pokazujemy, jak zrobić samodzielnie album na zdjęcia i czerpać z tego satysfakcję! Zanim jednak rozpoczniesz swoją pracę, zapoznaj się z ważnymi wskazówkami, które ułatwią Ci jego tworzenie, a także zapoznaj się z listą najpotrzebniejszych rzeczy, które będą niezbędne. Jak już wszystko będziesz miał w zasięgu ręki, to działaj!Jak zacząć tworzyć album na zdjęcia?Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.Jaki materiał będzie najlepszy pod bazę do albumu?Baza do albumu powin...