Właściwości truskawek — zdrowe truskawki!

Właściwości truskawek — zdrowe truskawki!

Niezwykłe właściwości truskawek są doceniane nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wśród owoców są na piątym miejscu najchętniej zjadanych owoców na co dzień. Mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki błonnikowi, witaminom i minerałom dostarczają do organizmu wiele cennego zdrowia, energii i świetnego samopoczucia. Mają związki o działaniu przeciwutleniającym i przeciwzapalnym, które pomagają w wielu schorzeniach!

Właściwości truskawek — dlaczego warto spożywać je regularnie?

Truskawki są nie tylko pyszne, ale gwarantują też wiele różnych właściwości zdrowotnych. Rekomendowane są dla reumatyków, osobom mającym problemy z wątrobą, a także tym, którzy cierpią na schorzenia nerek. W wielu przypadkach są moczopędne. Truskawki mają też znakomity wpływ na pracę serca, obniżają złowrogi cholesterol, a także ciśnienie tętnicze. Możesz być zaskoczony, bo mają słodki smak, a przy tym wykazują małą ilość kalorii. Dobrze poprawiają apetyt i gaszą pragnienie! Niewiele osób jest świadomych, ale truskawki są przydatne przy łagodzeniu drobnych dolegliwości gardła.

Te słodkie owoce mają w sobie wiele witamin! Dlatego powinny je spożywać osoby dotknięte na anemię. Jednocześnie świetnie wspierają układ odpornościowy!

Przez cały rok warto jeść truskawki — poznaj pyszne przepisy!

Truskawki można jadać na wiele sposobów. Często spożywa się je z cukrem i śmietaną. Pozostali robią papkę – ugniatają truskawki i mieszają całość. Z truskawek można robić również pyszne koktajle. Podstawowy zawiera zaledwie dwa składniki – mleczko kokosowe i dojrzałe truskawki. Wystarczy wszystko ze sobą zblendować i mamy gotowy koktajl! Do wcześniejszego koktajlu możesz dosypać płatki owsiane i w ten sposób zrobisz zdrowe oraz odżywcze śniadanie. Truskawki są świetnym i apetycznym uzupełnieniem wszelkich ciast. Można je jadać nie tylko na słodko, ale również w formie bardziej wytrawnej – np. w postaci sosów do mięsnych potraw.

Czy wiesz, że...? Ciekawostka o truskawkach!

Pośród niezwykłych odmian truskawek, odnajdziemy nawet takie, które są koloru żółtego czy białego. Odmiana biała oznacza się białą skórką, która smakiem przypomina ananasa i jest bardzo smaczna i delikatna. Truskawki zawierają więcej witaminy C, aniżeli pomarańcza i cytryna. Świetnie się nadają dla osób z zaburzeniami snu. Wystarczy zjeść garść słodkich truskawek, aby zwalczyć bezsenność!

Informacje
Dodany przez użytkownika: Agata Rutkowska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Agata Rutkowska
Właściwości truskawek — zdrowe truskawki!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Zdrowie i odżywianie
10 naturalnych sposobów na poprawę jakości snu.
Komentarze: 0
Ocena: brak
Kontrola jamy ustnej - czemu to takie ważne?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Niezwykłe właściwości truskawek są doceniane nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Wśród owoców są na piątym miejscu najchętniej zjadanych owoców na co dzień. Mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki błonnikowi, witaminom i minerałom dostarczają do organizmu wiele cennego zdrowia, energii i świetnego samopoczucia. Mają związki o działaniu przeciwutleniającym i przeciwzapalnym, które pomagają w wielu schorzeniach!Właściwości truskawek — dlaczego warto spożywać je regularnie?Truskawki są nie tylko pyszne, ale gwarantują też wiele różnych właściwości zdrowotnych. Rekomendowane są dla reumatyków, osobom mającym problemy z wątrobą, a także tym, którzy cierpią na schorzenia nerek. W wielu przypadkach są moczopędne. Truskawki mają też znakomity wpływ na pracę serca, obniżają złowrogi cholesterol, a także ciśnienie tętnicze. Możesz być zaskoczony, bo mają słodki smak, a przy tym wykazują małą ilość ka...