Tricki na udekorowanie pustych ścian w swoim pokoju.

Tricki na udekorowanie pustych ścian w swoim pokoju.

Nie samą funkcjonalnością mieszkania się żyje. Oczywiście ważne jest, żeby wszystkie urządzenia potrzebne w codziennym życiu działały bez zarzutu i były zamontowane tam, gdzie jest ich przeznaczenie. Niemniej, żeby w swoim domu czuć się wygodnie i przyjemnie warto również zadbać o jego walory estetyczne i dekoracyjne. To one tak naprawdę tworzą atmosferę, która oddziałuje na nasze samopoczucie i pozwala czuć się w domu niezmiernie wygodnie i przyjemnie. Warto zatem zrobić to po swojemu.

Od czego rozpocząć dekorację ścian? 

Rozpocznijmy od ogólnej charakterystyki naszej przestrzeni. W jakim stylu urządziliśmy dom, co lubimy, za czym nie przepadamy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się w ogóle martwić, że coś nie wyjdzie, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu, jak urozmaicić nasze wnętrze, poszukajmy weny w Internecie, w branżowych czasopismach, czy w programach telewizyjnych o urządzaniu mieszkań, a jeśli to nic nie pomoże, zasięgnijmy rady u specjalisty zajmującego się dekoracją wnętrz.

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy zbieraczami miliona drobiazgów, powinniśmy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle wiele metod. Zaczynając od najprostszej – możemy zawiesić na ścianach obrazy, w ramach lub bez. Mogą to być różnego typu pejzaże, rodzinne fotografie czy nowoczesne plakaty. Tutaj warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, albowiem można je wyeksponować w naprawdę interesujący i niekonwencjonalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku lub postawić na spontaniczność i pogrupować ze sobą zdjęcia w przeróżny sposób, przykładowo na jednej ścianie zdjęcia ze ślubu, a na innej pamiątki z podróży.

Skuteczne sposoby na proste dekoracje ścian 

Inną opcją może być wydzielenie na ścianie fragmentu, który pokryjemy tapetą o oryginalnym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając jakby obraz. Można sporządzić parę takich „obrazów” obok siebie, nadając mieszkaniu w ten sposób nowoczesnego i wyrazistego charakteru. Jeśli nasze lokum nie należy do największych, bardzo prostym trikiem, żeby optycznie je powiększyć, jest zawieszenie na ścianach luster.

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niezwykle pozytywny. Alternatywą dla często monotonnych i pozbawionych charakteru obrazów, mogą być ciekawe grafiki, z fascynującymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale także te, o głębokim nasyceniu kolorów. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, rozmieszczone obok siebie na ścianie, które bez problemu odnajdziesz w sklepach online.

Oryginalnym, ale tak naprawdę odświeżonym pomysłem z poprzednich lat, jest wieszanie na ścianach tzw. makram z roślinami, czyli splecionych w ciekawy wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla roślin. Jest to interesująca alternatywa dla zwykłych doniczek, która bardzo ładnie zdobi ściany. Jeżeli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad zakupem drewnianej mapy świata, która znakomicie prezentuje się na pustej ścianie. Ta niebanalna ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również być swego rodzaju ścianą wspomnień, gdzie zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki bądź od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu przyczepisz zdjęcie z podróży.

Czy są jakieś ograniczenia przy tworzeniu dekoracji ściennych?

Ograniczeń w zasadzie nie ma żadnych. Zdaje się dość oczywiste, że nasz dom odzwierciedla nas samych. Są osoby, które wolą kupić wszelkie ozdoby i dodatki, a są takie, które preferują wykonanie dekoracji własnoręcznie. Pomysłowość jest nieograniczona i to zdaje się najważniejsze. Samo pomalowanie ścian nierzadko wystarczy, żeby pomieszczenia nabrały totalnie nowego wyglądu, a kiedy doda się do tego spersonalizowane pamiątki, bibeloty i inne ozdoby, krok po kroku mieszkanie zamienia się w klimatyczne gniazdko. Będzie ono tym bardziej klimatyczne, im więcej włożymy w nie swojej osobowości.

 

Informacje
Dodany przez użytkownika: Romeo Adamski
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Romeo Adamski
Tricki na udekorowanie pustych ścian w swoim pokoju.
Komentarze: 1
Ocena: brak
Komentarze
Remigiusz Gajewski

Ja na swoich ścianach wieszam oprawione koszulki zawodników mojej ulubionej drużyny piłkarskiej. Mam już sporą kolekcje.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Butelki filtrujące - czysta woda, gdziekolwiek jesteś
Komentarze: 0
Ocena: brak
Nie samą funkcjonalnością mieszkania się żyje. Oczywiście ważne jest, żeby wszystkie urządzenia potrzebne w codziennym życiu działały bez zarzutu i były zamontowane tam, gdzie jest ich przeznaczenie. Niemniej, żeby w swoim domu czuć się wygodnie i przyjemnie warto również zadbać o jego walory estetyczne i dekoracyjne. To one tak naprawdę tworzą atmosferę, która oddziałuje na nasze samopoczucie i pozwala czuć się w domu niezmiernie wygodnie i przyjemnie. Warto zatem zrobić to po swojemu.Od czego rozpocząć dekorację ścian? Rozpocznijmy od ogólnej charakterystyki naszej przestrzeni. W jakim stylu urządziliśmy dom, co lubimy, za czym nie przepadamy, jakie są nasze pasje oraz co pragnęlibyśmy oglądać każdego dnia na naszych ścianach. Nie trzeba się w ogóle martwić, że coś nie wyjdzie, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne poprawki. Jeżeli mimo wielu chęci nie mamy zupełnie żadnego pomysłu, jak urozmaicić...