Wycieczka po parkach narodowych w USA – co jest najważniejsze?

Wycieczka po parkach narodowych w USA  – co jest najważniejsze?

Zanim wyjedziesz na objazd po rezerwatach w USA, musisz dowiedzieć się kilku rzeczy. Taka wyprawa to doskonały pomysł, jednak musisz przygotować pojazd, a także ustalić noclegowe warunki. Warto zapoznać się z listą najpotrzebniejszych przedmiotów. Co jest najważniejsze przed taką wycieczką do Stanów Zjednoczonych?

Samochód na wyprawę po USA – jak wybrać?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować! W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Stąd załatwienie kwestii związanych z wynajęciem samochodu to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wynająć auto, a w którym je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego auta w innym miejscu często wiąże się z wyższymi kosztami. Prócz tego kluczowe jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto należy pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na którą zostanie ono wynajęte. Żeby dzielić się jazdą, trzeba pamiętać o opłaceniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym podstawową sprawą jest długość trasy, czyli na ile dni należy wynająć auto.

Jak wynająć samochód w USA?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się niejasny, ale tylko wtedy kiedy nie będziesz stosownie przygotowany. Aby uniknąć przepłacania za wypożyczenie oraz dodatkowych opłat czy kar wynikających z niewiedzy, wskazane jest wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swoją wymarzoną podróż.

Parki Narodowe – jakie warto zobaczyć w USA?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie prześliczne oraz warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Wyruszając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon i zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion lub Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest wiele i bez trudu można ułożyć świetną trasę ze względnie krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest z reguły odpłatny, można opłacać wstęp osobno do każdego parku, bądź opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, warto zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, ażeby mieć pojęcie, na które szlaki warto się udać i nie trwonić zbyt dużo czasu.

Co warto wiedzieć, zwiedzając parki w USA?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w aucie na parkingach, albowiem niedźwiadki są niezwykle sprytne i umieją dostać się nawet do zamkniętego samochodu.

Możliwości spania na roadtripie są rozmaite, można zarezerwować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to z dużym wyprzedzeniem. Następną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, jakich jest dużo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Camping w USA – co zabrać ze sobą?

Na pewno nie warto brać zbyt wiele rzeczy z Polski, ponieważ można łatwo przepłacić za bagaż. Taniej wyjdzie zrobić zakupy w dużym supermarkecie w Stanach Zjednoczonych, szczególnie jeśli wyprawa ma być dosyć długa. Warto zaopatrzyć się w bidon na wodę, najlepiej filtrujący. Dzięki temu w każdym momencie możesz nalać sobie wody z większości źródeł. Oprócz tego przyda się apteczka: leki przeciwbólowe, kompres chłodzący oraz plastry. Możesz także zaopatrzyć się w sporą ilość kremu z filtrem.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Samuel Czarnecki
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Samuel Czarnecki
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Turystyka i podróże

Brak artykułów

Zanim wyjedziesz na objazd po rezerwatach w USA, musisz dowiedzieć się kilku rzeczy. Taka wyprawa to doskonały pomysł, jednak musisz przygotować pojazd, a także ustalić noclegowe warunki. Warto zapoznać się z listą najpotrzebniejszych przedmiotów. Co jest najważniejsze przed taką wycieczką do Stanów Zjednoczonych?Samochód na wyprawę po USA – jak wybrać?Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – przecież musisz czymś podróżować! W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Stąd załatwienie kwestii związanych z wynajęciem samochodu to pierwszorzędna sprawa.Po pierwsze powinno się zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wynająć auto, a w którym je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że oddanie wynajętego auta w innym miejscu częst...