Zabawki dla szczeniaka i psa, które kupić?

Zabawki dla szczeniaka i psa, które kupić?

Czworonogi uwielbiają oprócz spacerów, zabawy różnego rodzaju. Szczególnie szczeniaki, które są żywe i energiczne. Lubią zabawę, podobnie, jak małe dzieci, a nie wybawione gryzą buty. Dlatego kluczowe jest uwolnienie ich energii, aby mogły zdrowo rosnąć i cieszyć się każdego dnia. W poniższym artykule przedstawiamy zabawki, które mogą pomóc nam w psotach naszego pupila oraz są bezpieczne dla jego zdrowia i życia.

Zabawki dla szczeniaka:

Rodzaj zabawki trzeba dopasować do wieku zwierzęcia. Kupując zabawki dla młodych psów, trzeba pamiętać, że gadżety przystosowane dla dorosłych psów mogą mieć zbyt duże rozmiary lub być nieodpowiednie. Młode psy w trakcie okresu wzrostu zębów często obgryzają domowe przedmioty.

W związku z tym wskazane jest w tym okresie zapewnić im zabawki, które będą dosyć elastyczne oraz wytrzymałe.

Zabawki dla młodego szczeniaka:

Przede wszystkim należy wybrać takie przedmioty, które będą pozbawione małych elementów, prostych do odgryzienia oraz połknięcia.

W tym miejscu z pewnością przysłużą się piszczące zabawki z gumy, jak również pluszaki, które piesek będzie mógł szarpać, obgryzać i przytulać. Ten ostatni aspekt ma duże znacznie przede wszystkim u szczeniąt, które za wcześnie zostały zabrane od matki i rodzeństwa.

Zabawki dla starszego szczeniaka:

Szczeniaki w wieku od 5 miesięcy do 12 miesięcy są już gotowe do intensywniejszej zabawy. Stąd u nich sprawdzą się już latające zabawki jak przykładowo krążki, ringo czy specjalne klocki do aportowania. Jednakże powinno się pamiętać, że dla każdego psa innej rasy oraz rozmiarów będzie odpowiednia inna zabawka. Z tej przyczyny w przypadku wątpliwości przy wyborze akcesoriów dla swojego psa wskazane jest zapytać o zdanie hodowcę bądź sprzedawcę.

Zabawki dla psa z przewodnikiem:

Psy ubóstwiają bawić się ze swoimi właścicielami. W jakie zabawki najodpowiedniej zainwestować, żeby pies miał z nich maksimum radości?

  • Sznurki do przeciągania. Każda zabawka, którą właściciel może trzymać z jednej strony w ręce, a pies z drugiej jest świetna do wspólnych zabaw. Może to być zwykły sznur zawiązany w supeł czy też specjalny, nabyty w sklepie. Gdy pies trzyma sznur w pysku, nie można ciągnąć z całych sił, tylko starać się wykonywać subtelne ruchy oraz od czasu do czasu unosić zabawkę ku górze.

  • Frisbee. Jest to z całą pewnością zabawka dla każdego psa, który ubóstwia biegać i łapać przedmioty w locie. Jak rozpocząć zabawę z frisbee? Zachęćmy psa, żeby chwycił brzeg talerza i nieco się z nim poprzeciągajmy. Etapami wcielajmy elementy łapania talerza w ruchu, a dopiero na samym końcu uczmy psa, w jaki sposób chwytać talerz, który leci.

Zabawki logiczne:

Oddziaływanie na umysł psa jest równie ważne, jak ruch fizyczny na powietrzu. Warto zainwestować w matę węchową, która ten cel zrealizuje. Pomiędzy wytrzymałe warstwy materiału maty wkładamy łakocie, które pies wyczuje, i które będzie próbował wyciągnąć, a kiedy już mu się to uda, to zje. Jest to wspaniała zabawa dla pupila, która wciągnie go bez reszty, będzie tak długo szukał przysmaków, aż się one nie skończą.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Grażyna Jabłońska
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Tagi artykułu
Więcej od Grażyna Jabłońska
Zabawki dla szczeniaka i psa, które kupić?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Wpływ diety na wygląd sierści u zwierząt
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły w kategorii Flora i Fauna
Wpływ diety na wygląd sierści u zwierząt
Komentarze: 0
Ocena: brak
Czworonogi uwielbiają oprócz spacerów, zabawy różnego rodzaju. Szczególnie szczeniaki, które są żywe i energiczne. Lubią zabawę, podobnie, jak małe dzieci, a nie wybawione gryzą buty. Dlatego kluczowe jest uwolnienie ich energii, aby mogły zdrowo rosnąć i cieszyć się każdego dnia. W poniższym artykule przedstawiamy zabawki, które mogą pomóc nam w psotach naszego pupila oraz są bezpieczne dla jego zdrowia i życia.Zabawki dla szczeniaka:Rodzaj zabawki trzeba dopasować do wieku zwierzęcia. Kupując zabawki dla młodych psów, trzeba pamiętać, że gadżety przystosowane dla dorosłych psów mogą mieć zbyt duże rozmiary lub być nieodpowiednie. Młode psy w trakcie okresu wzrostu zębów często obgryzają domowe przedmioty.W związku z tym wskazane jest w tym okresie zapewnić im zabawki, które będą dosyć elastyczne oraz wytrzymałe.Zabawki dla młodego szczeniaka:Przede wszystkim należy wybrać takie przedmioty, które będą pozbawione mały...